Marta

Akademia Musicalowa – Śpiew Akademia Musicalowa – Aktorstwo

Zamiłowanie do muzyki i śpiewu wykazywała już od najmłodszych lat. Jej przygoda ze szkołą muzyczną rozpoczęła się od nauki gry na skrzypcach, do których później dołączył również fortepian. Drugi stopień ukończyła na kierunku Wokalistyka, pod okiem mgr Małgorzaty Chmaj.

Ukończyła kurs dla muzyków perkusyjnych prowadzony przez Mirosława Muzykanta. Studiowała na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie ukończyła wokalistykę na wydziale Wokalno – Aktorskim pod kierunkiem mgr Reginy Gowarzewskiej. Już w trakcie studiów pracowała jako wokalistka dla Filharmonii Śląskiej. U boku Józefa Skrzeka nagrywała partie chóralne do nagrodzonego w konkursie “Dwa Teatry” w Sopocie słuchowiska ”Bestiariusz” oraz partię solową do audiobooka “Sońka” na podstawie książki Ignacego Karpowicza.

Doświadczenie jako nauczyciel zdobyłą pracując w szkole muzycznej “Musicus” w Niemczech oraz podczas prowadzenia zajęć grupowych, z sukcesami na zagranicznych festiwalach.

Zajęcia z Martą to niezwykłe doświadczenie, dzięki któremu nauczysz się śpiewać dobrze się bawiąc. Marta kładzie nacisk na technikę i rozwija indywidualne predyspozycje wokalne swoich podopiecznych. Dzieci będą rozwijać swoje muzyczne umiejętności śpiewu i rytmiki. Będą uczyć się technik poprawnego oddychania i wydobywania dźwięków, a także aktorskiego podejścia do wykonywanych utworów. W trakcie zajęć będziemy śpiewać, klaskać, taktować oraz recytować. Przy dźwiękach pianina uczniowie poznają techniki emisji głosu i będą mogli samodzielnie interpretować utwory wokalne oraz improwizować. Na pewno każdy odczuje prawdziwą przyjemność jaką daje śpiew.